Hotele Budapesztu i artykuły turystyczne

Programy:

1. Matraderecske-Parad-Paradsasvar

 

Obiad złożony ze specjałów Paloc, połączony z całodzienną wycieczką busikiem po mofetta (suche „kąpielisko”, w którym czynnikiem leczniczym jest gaz o dużej zawartości dwutlenku węgla), następnie zwiedzanie słynnej stajni Cifra oraz muzeum pojazdów, huty szkła w Parad – oglądanie jej pracy i produktów.

 

2. Torok-Furdo

 

Nawiązujące do tureckich zwyczajów kąpielowych kąpielisko, w którym poza korzystaniem z dobroczynnych właściwości wody, istnieje możliwość skorzystania z rozmaitych zabiegów.

 

3. Tar - Holloko - Paszto

 

Pierwszym przystankiem wycieczki jest pamiątkowa stupa (tradycyjna buddyjska budowla sakralna) Sandora Csomy Kőrösiego, badacza węgierskiej pierwotnej ojczyzny, twórcy pierwszego słownika tybetańsko-angielskiego. (Sztupa symbolizuje oświeconego ducha, wyśmienity stan wiedzy, którego charakterystycznymi cechami są pokój, mądrość i współodczuwanie). Kontynuując podróż docieramy do wioski Holloko należącej do listy Swiatowego Dziedzictwa UNESCO. Na zakończenie dnia, zainteresowani mogą skosztować palinki z miedzianych naczyń.

 

4. Eger - Belapatfalva – Szilvasvarad

 

Po zwiedzeniu opactwa w Belapatfalva, po dotarciu do Szilvasvarad, podróż kontynuujemy kolejką do doliny Szalejka, gdzie z przystanku końcowego odważniejsi mogą po stromym zboczu dostać się do jaskini człowieka pierwotnego. Na łące nieopodal każdy przygotowuje obiad w postaci własnoręcznie pieczonego pstrąga. Drogę powrotną pokonujemy pieszo, mijając Fatyolvizeses, Muzeum Lasu, przedstawiające żyjącą obecnie dziką zwierzynę i hodowlę pstrągów. Wycieczkę kończymy w zamku Pallavicini, gdzie możemy zapoznać się z wystawą poświęconą historii znanego na całym świecie lipickiego konia, poznać ówczesne wyposażenie i oprzyrządowanie do koni, możemy też przyjrzeć się z bliska niektórym pięknym, laickim koniom.

 

5. Noszvaj – piwniczka Thummerer

 

Wyśmienity okręg winiarski Eteru zdobył wiele nagród i uznanie międzynarodowe. Odwiedzający to miejsce poznają wszystkie tajniki przygotowania wina, odkrywają wszystkie tajemnice winiarstwa. Na zwied ający czekają rozmaite programy degustacji wina, połączone ze specyficznym otoczeniem i szczególnym klimatem.

 

6. Egerszalók – gorące źródła

 

Fantastyczne warunki naturalne, kąpielisko otoczone lasem sosnowym, stanowiące wyjątkowe w Europie warunki naturalne. Zorganizowana nocna kąpiel stanowić będzie dla naszych gości niezapomniane wrażenie.

Rezerwacja Telefon: +36-1-227-9614
Rezerwacja Faks: +36-1-227-9614
Rezerwacja Email: Hotel E-mail

Budapest Hotels - Budapest Hotel Booking Tel/Fax: +36 1 227 9614

Rezerwacja

Park Hotel Minaret*** Eger - Węgry - Tani hotel w centrum miasta
Wyszukiwanie wolnego pokoju i ceny
Data przyjazdu:
Termin wyjazdu: